trojUpravaVod2

Dechlorace a odstranění organických látek v domácnosti

DechloraceAby byla voda hygienicky zabezpečena až ke kohoutku, musí být často použita chlorace a stává se, že zbytkový chlor ovlivňuje chuť vody. Zbytkový chlór, zápachy, barvu, nepříjemnou chuť a organické látky odstraní filtr na vodu s aktivním uhlím.

 

Kártridžové filtry s náplní aktivního uhlí k odstranění chloru z vody jsou malá zařízení, jež je možné instalovat přímo na přívod studené vody k baterii do kuchyňské linky a která upravují veškerou tuto studenou vodu. Pro teplou vodu v koupelně je vhodný jiný typ filtru (sprchové filtry).

Speciální poddřezové filtry s aktivním uhlím mohou být vybaveny samostatným bočním kohoutkem a upravují pouze vodu určenou ke konzumaci. 

 

Automatické filtry s aktivním uhlím se používají spíše k odstranění zvýšeného množství organických látek na vstupu do objektu, ale i k účinné dechloraci vody. Aby byla zajištěna hygienická nezávadnost vody je často nutné instalovat zároveň postchloraci nebo UV zářič za tento filtr nebo lze ponechat malé množství chlorované vody v obtoku.

 

Podrobnější informace o principu technologie – dechlorace a odstranění organických látek.