trojUpravaVod2

Hygienické zabezpečení vody UV zářením

UVÚpravou vody pomocí UV lampy se zajistí spolehlivá a bezpečná bakteriologická dezinfekce vody přírodní cestou, bez přidání chemikálií.

 

UV desinfekce se osvědčila při úpravě vody pitné, ale také bazénové, užitkové nebo technologické. Desinfikovaná voda si uchovává svoji přirozenou chuť a vůni. Účinek UV záření nemění fyzikálně-chemické vlastnosti vody, obsah minerálů a solí zůstává nezměněn.

 

Voda, která má být dezinfikována, prochází přes zařízení, kde je vystavena UV záření. Ultrafialové světlo ničí mikroorganismy - bakterie, viry a spory - tím, že poškozuje jejich genetickou informaci DNA, brání tak jejich reprodukci a způsobuje jejich rozpad. Působí okamžitě, nemá dlouhodobé účinky a nezanechává ve vodě zdraví škodlivé produkty.

 

Výhodou UV lamp je jednoduchá instalace, snadnost a bezpečnost provozu a minimální nároky na údržbu. Provozní náklady jsou omezeny pouze na spotřebu elektické energie.

 

Typ zařízení

Max.průtok (m3/h)

Počet lamp (příkon)

Připojení

Výška (mm)

Průměr (mm)

UV HOME 2 2,2 1 x 33W 3/4" 445 88,9
UV HOME 3 3,2 1 x 55W 3/4" 716 88,9


Pro zajištění žádoucí kvality vody na vstupu do reaktoru (z hlediska obsahu nerozpuštěných látek a drobných pevných částic) je doporučeno vést přitékající vodu přes jemný filtr mechanických nečistot s vložkou 5µm pro ochranu vnitřní vestavby reaktoru a garantovaném chodu UV lampy. Bakterie totiž přilnou k drobným mechanickým částicím ve vodě a nemusejí být zářením (osvitem UV) stoprocentně zahubeny.