trojUpravaVod2

Chemická úprava bazénové vody

chemickaUpravaBazenyPro chemické zabezpečení bazénové vody používá Culligan širokou škálu chemických prostředků jak běžné chemie, tak speciálních prostředků z vlastní produkce, např. přípravky ke snížení nebo zvýšení pH, proti růstu řas, vločkovače, přípravky na bázi chloru, aj.

 

Specialitou je systém chemického zabezpečení bazénové vody solené na obsah NaCl cca 0,5 %. Solená voda se vede na speciální elektrolyzér, který vyvíjí aktivní chlór přímo na elektrodě v bazénové vodě. Obsah chlóru v solené vodě vyniká podstatně příjemnějšími pocity z používání bazénu, má příznivý vliv na pokožku plavců a výrazně omezuje klasické „chlorové“ projevy běžného bazénu (zápach chlóru, dráždění očí a pokožky, …).

 

Pro splnění požadavku na „bezchlórový provoz“ dodává Culligan specielní prostředek DUOZON 100 L na bázi vyšších oxidů chlóru. Zcela postrádá klasické projevy tzv. „chlorového zápachu bazénu“. Vlivem značné oxidační mohutnosti likviduje močovinu, amonné ionty a veškeré mikrobiologické znečištění.