trojUpravaVod2

Dezinfekce UV zářením

 

Ultrafialové paprsky s vlnovou délkou 254 nm ničí všechny mikroorganismy jako bakterie, viry, kvasinky, plísně nebo řasy. Proniknou skrz vnější membránu a dostanou se až do nitra organismu, známé jako DNA a zničí ho, přičemž se nezmění pH, zabarvení, chuť, pach ani teplota upravené vody. Při použití UV zářiče není zapotřebí velkého množství chemických přípravků a také se sníží riziko koroze, které chemikálie způsobují u dávkovačů chemikálií a monitorovacího zařízení a také není potřeba zásobních nádrží.

UVsterilizatoryBazeny

Hlavním přínosem dezinfekce vody UV zářičem je však rozklad chloraminů (vázaný chlór), které způsobují tzv.chlorové zápachy bazénu. Snižují tak rapidně množství doplňovací vody pro ředění vázaného chlóru. U vířivek se jedná o prakticky nezbytné zařízení pro odbourání velmi vysokých obsahů vázaného chlóru při velmi vysokých teplotách vody ve vířivkách.

 

Aplikace UV záření výrazně zvyšuje kvalitu vody a umožňuje snížit spotřebu chemických přípravků. UV záření nemá vedlejší účinky a na rozdíl od chemických přípravků ho nelze předávkovat.

 

Culligan vyrábí zařízení od průtoku 4 m3/h až po průtok 274 m3/h.