globus

Historie a současnost

Culligan je původně americká firma, založená roku 1936. Nabízí svoje služby a zařízení širokému spektru spotřebitelů při řešení problémů v oblasti úpravy pitných a průmyslových vod.

 

V dubnu 1991 otevřela firma svoje zastoupení i v bývalé ČSFR. V roce 2008 došlo ke změně vlastnických poměrů společností Culligan Praha s.r.o. a Culligan Brno s.r.o. Vznikla nová společnost CULLIGAN Czech s.r.o. s celorepublikovou působností, která byla začleněna do vyššího nadnárodního celku Culligan Eastern Europe.

 

Od data 1.10.2014 je jediným zákonným zástupcem a nositelem této tradiční a osvědčené  značky výrobce techniky pro úpravu vody v České republice společnost Culligan.CZ. Společnost Culligan.CZ s.r.o. je pokračovatelem značky CULLIGAN v České republice na základě uzavřené franchizingové smlouvy mezi mateřskou společností Culligan a firmou ENVI-PUR, s.r.o.. Společnost CULLIGAN.CZ tím získala zázemí silné české domácí společnosti, působící v oblasti úpravy vody. Jakákoliv jiná společnost nemá právo užívat tuto značku, nemá přístup k firemním technologiím a přísun originálních náhradních dílů.